Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Історія навчального закладу

Дата: 5 жовтня 2022 о 21:54, Оновлено 17 жовтня 2022 о 12:43

Історія Макарівської школи

        Історія Макарівської школи починає свій лік з далекого 1913 року. Адже саме тоді було закінчено будівництво школи, розпочате зусиллями громади ще в 1910 році. Головним джерелом фінансування були кошти земства. З її відкриттям за парти сіли 30 учнів. Але ще й раніше в с. Макарівка діти мали змогу отримувати елементарні знання, завдячуючи Дарузі Юхиму та Дзюбану Дмитру, які були чи не єдиними освіченими жителями села. Навчання тоді здійснювалось в невеликій сільський хатці переважно в зимній період, коли закінчувалися сільськогосподарські роботи.  У 1920-х роках після тривалих революційних потрясінь та приходу радянської влади сфера освіти зазнала відчутних трансформацій. Зокрема розпочалась кампанія по ліквідації неписемності. Макарівська початкова школа також не була осторонь вищеозначених процесів, а на її базі у 1926 р. було організовано лікнеп з метою підвищення загальноосвітнього рівня селян.                                                         

      На початку 1930-х рр. початкову школу очолює Криницький Володимир Андрійович. На посаді директора він працював до 1941 р., допоки німецькі загарбники не вторглися на територію УРСР.  В час окупації Володимир Андрійович підтримував зв’язки з партизанськими формуваннями, але після доносу зрадника його було заарештовано і розстріляно в Ніжинському гестапо. У роки Великої Вітчизняної війни приміщення пустувало. Лише після звільнення території від нацистських військ навчання було поновлено. Це були тяжкі часи, коли вся країна «лежала» в руїнах, а тягар відбудови покладався на плечі жінок та дітей. Але навіть в таких умовах навчання вдалося розпочати і в цьому немала заслуга перших післявоєнних директорів: Нюсі Охримівни, Артюх Ганни Охримівни, Будюка Григорія. Вчителями, які працювали в той непростий час, коли не вистачало елементарного – підручників та зошитів, - були Гакало Ганна Панасівна та Зазимко Мотря Василівна.                                                                                

    У 1950-х роках  на школу чекала чергова реорганізація. З початкової вона перетворилася на семирічку. Першим її директором була Циба (Семененко) Марія Дмитрівна. Закономірно, що  після реорганізації збільшився педагогічний колектив. Незмінними трудівниками в семирічній школі 1950 – 1970-х років були такі вчителі: заступник директора школи, вчитель української мови та літератури, Ситник Микола Григорович, вчитель історії Степанко Іван Васильович, вчителька української мови та літератури Степаненко Любов Борисівна, вчителька біології і географії Рогова Ольга Кузьмівна. Вчителями 1-4 класів працювали Белендик Віра Павлівна, Ченчик Олександра Григорівна, Артюх Ганна Охримівна, Будюга Тамара Потапівна, Макаренко Ольга Юхимівна. Ці педагоги віддали кращі роки життя Макарівській школі, пропрацювавши в ній по 25 – 30 років. На жаль, більшість з них відійшла за межу вічності.                                                                                                 

     У 1961 році в школі з’являється посада піонервожатої, на яку було направлено молоду та енергійну дівчину Прокопенко Ларису Гнатівну, яка все своє подальше життя пов’язала з нашою школою, пропрацювавши в ній 42 роки на різних посадах в тому числі й заступником директора з навчально-виховної роботи.                                         

     У 1966 році за підсумками Республіканської перевірки весь колектив школи за сумлінне виконання посадових обов’язків був нагороджений грамотами та преміями, а директор школи Соколовська Меланія Іванівна - орденом «Знак Пошани».     Але не тільки вчителі вірою та правдою служили школі, а й представники техперсоналу. Зокрема Шлапак Софія Степанівна працювала техпрацівницею школи протягом 48 років.                                                                    

     У 1985 році директором школи був призначений Якушко Валентин Іванович, який до цього працював в даній школі з 1980 р. вчителем історії та географії. За його діяльності було розширено шкільне подвір’я, придбано будинок, який почав відігравати роль ще одного навчального приміщення. Збудовано приміщення для палива, розширено та вдосконалено спортивний майданчик. Завдячуючи Валентину Івановичу з 1994 року центральне приміщення школи перейшло на водяне опалення, а в 1995 році замінено покрівлю на всіх навчальних приміщеннях.                                    

       У грудні 2006 року директором школи було призначено Даругу Світлану Олексіївну, яка з 1992 р. в даній школі розпочинала працювати як вихователь групи продовженого дня, а потім – вчителем іноземної мови.  Світлана Олексіївна доклала максимум зусиль аби почав функціонувати комп’ютерний клас, а центральне приміщення школи стало опалюватися газом та було замінено 14 старих вікон на нові пластикові. Восени 2013 року було пробурено скважину для води та проведені зовнішні роботи по будівництву каналізації. У 2014-2015 навчальному році проводились роботи по облаштуванню внутрішнього туалету у приміщенні початкових класів.                                                  

     Останні три роки педагогічний колектив  школи переживає значні ротації, бо на зміну ветеранам педагогічної ниви – Маленькій Л. І., Борець Н.І. та Йосипенку А. В. прийшли три молодих спеціалісти, які поряд зі своїми досвідченими та мудрими колегами продовжують збагачувати освітні традиції Макарівської ЗОШ. В цілому зараз у школі працює 9 педагогів, серед них один за сумісництвом. Вони навчають та виховують 39-х юних макарівців, які є активними учасниками та багаторазовими призерами предметних олімпіад, спортивних змагань, оглядів художньої самодіяльності. Нині наша школа як і вся освітня система України переживає непрості часи. Але навіть складні виклики сьогодення – загроза оптимізації, брак фінансування, низька забезпеченість інтерактивними засобами навчання, не могли стати на заваді нашому спільному маленькому святу – 100-му ювілею Макарівської ЗОШ І–ІІ ступенів, який відзначили 28 вересня 2013 року в день народження В.О.Сухомлинського, великого українського педагога, чию педагогічну спадщину вивчає та впроваджує в навчально-виховну діяльність наш педагогічний колектив.

2015 року було призначено директором школи Панасюк Людмилу Володимирівну.

З листопаду 2016 року директором школи стає Науменко Ірина Михайлівна.

У 2018 році освітній заклад було переіменовано в Макарівський ЗЗСО І-ІІ ступенів.

У 2022 році освітній заклад змінив назву на Макарівська гімназія.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.