Набір здобувачів освіти до першого класу на 2025-2026 навчальний рік
Коли розпочинається прийом документів?
Прийом документів для зарахування до 1 класу розпочинається з 24 березня 2025 року та триватиме до 31 травня 2025 року.
В який час подавати документи?
Документи можна подати щоденно у зручний для Вас час. Для уточнення графіку прийому документів просимо звертатися за телефоном 097 578 19 03 або безпосередньо до адміністрації закладу.
Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?
- Порядок зарахування, відрахування та переведення учасників освітнього процесу до державних та комунальних закладів освіти (наказ МОН України від 16 квітня 2018 року № 367) ознайомитися.
Хто подає документи для зарахування?
Документи подають один із батьків або законний представник дитини:
- особисто (при собі необхідно мати посвідчення особи);
- онлайн – через портал «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» school.isuo.org.
Перелік документів для зарахування до 1 класу:
- Заява одного з батьків (заповнюється у закладі освіти).
- Копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал).
- Медична довідка (форма 086-1/о).
- Копії документів, що підтверджують право на першочергове зарахування (за наявності).
- Копії документів, що підтверджують право на пільги (за наявності).
- Для дітей з особливими освітніми потребами – висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (висновок ІРЦ).
Присутність дитини при подачі документів не є обов’язковою.
Формування класів та особливості навчання
- Мова навчання – українська.
- Вивчення іноземної мови – англійська (з 1 класу).
- Комп’ютерна грамотність – з початкових класів.
- Психологічний та соціальний супровід для кожної дитини.
- Шкільний автобус для підвезення здобувачів освіти.
Вчителі 1 класу у 2025-2026 н.р.:
- Науменко Ірина Михайлівна – Учитель початкових класів.
- Луценко Тетяна Олександрівна – вчитель англійської мови.
- _________________________________________________________ .
Усі педагоги використовують сучасні освітні технології, інтерактивні методи навчання, що сприяють всебічному розвитку дитини, формуванню ключових компетентностей та розкриттю творчого потенціалу.
Законодавча база
Конституція України
Стаття 53.Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...
Закон України "Про освіту"
Стаття 12.Повна загальна середня освіта
4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
5. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість здобуття ними початкової та базової середньої освіти може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Особливості здобуття такими особами повної загальної середньої освіти визначаються спеціальним законом.
Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.
Закон України "Про загальну середню освіту"
Стаття 18. Зарахування учнів
1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
3. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.
Порядки зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів спеціалізованої освіти затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у відповідній сфері.
4. Зарахування дітей з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, переведення з одного типу закладу до іншого та відрахування таких осіб здійснюються у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
5. Зарахування учнів до загальноосвітньої санаторної школи (школи-інтернату) проводиться у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
6. Направлення учнів (вихованців) до шкіл соціальної реабілітації та дострокове звільнення їх із цих навчальних закладів здійснюються за рішенням суду.
8. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.
Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.
Діти з особливими освітніми потребами мають право на першочергове зарахування до початкової школи закладу загальної середньої освіти.
Запрошуємо майбутніх першокласників до нашої гімназії! Разом ми відкриємо світ знань!