День пам'яті жертв голодоморів
В четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Цього року 25 листопада відзначаємо 90-і роковини Голодомору 1932-1933 років. Напередодні Дня пам'яті жертв голодоморів у 9 класі була проведена виховна година "Пам'ятаємо! Єднаємося! Переможемо!". Учні підготували історичну довідку та переглянули відеоролики про причини голодомору, про кількість жертв цього геноциду серед українського вистражданого народу та вшанували хвилиною мовчання всіх померлих від голоду 1932-1933 років та масових штучних голодів 1946-1947 років.
На виховній годині в 6 класі учні ознайомились із історичною довідкою: фактами, статистикою та особистими історіями для кращого розуміння масштабів та страшних наслідків Голодомору.
Кожен учень мав можливість прикріпити колосок (символ життя та пожертви тих, хто віддав своє життя в ті важкі роки) на дошці як знак пам'яті та вшанування. Цей символічний жест став способом виразити спільність і важливість пам'яті про трагічні події минулого.
Голодомор 1932-1933 років - це трагічна сторінка минулого у величезної кількості українських родин. У 7 класі був проведений урок пам'яті " Голодомор - біль серця всієї України". Діти ознайомилися із трагічними сторінками української історії та вшанували пам'ять померлих хвилиною мовчання.
В 4 класі Макарівської гімназії була оформлена виставка та проведена виховна година до вшанування пам'яті жертв городомору під гаслом "Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо."
Виховна година 1, 3 клас "Голодомор 1932- 1933. Пам'ятаймо разом".
У 8 класі пройшла виховна година до дня пам'яті жертв Голодомору ”Україна пам'ятає!". Учні згадали ті страшні події та вшанували пам‘ять про загиблих.
Класний керівник 9 кл. Даруга С.О. наголосила, що і через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову - знищити українську націю як таку, масово вбиваючи і депортуючи українців, руйнують міста. Тому, водночас пам'ять про використання тодішнім кремлівським режимом у 1932-1933 роках голоду як інструменту здійснення злочину геноциду проти українців повинна слугувати засторогою для недопущення виникнення голоду будь-де на планеті...